• EN
  • ساعت : ۱۴:۳۸:۵۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ 
  • تعداد بازدید : 56
  • کد خبر : ۷۹۰۵
فرهنگ سازی مدیریت مصرف آب در تارنمای شركت آب و فاضلاب استان سمنان
به گزارش روابط عمومی آبفای استان سمنان ، حجت ا.... زینعلیان معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه گذاری شرکت با اعلام این خبر گفت: با توجه به حساسیت موضوع آب شرب ضرورت مديريت مصرف توسط مشترکان گرامی بيش از پيش راه گشا باشد....

زینعلیان افزود: رشد جمعيت و توسعه اقتصادي و اجتماعي موجب افزايش تقاضاي آب شهري شده است اما محدوديت منابع آبي براي تامين نيازهاي آب شرب شهروندان با مصارف موجود امکان پذير نمي باشد و بطور معمول ‌مصرف آب خانگي بيشترين بخش مصرف آب شهري را تشکيل مي دهد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه گذاری  تصریح کرد: از جمله موثرترين اقدامات جهت صرفه جويي در مصرف آب خانگي و ساير واحدهاي مصرف كننده ‌استفاده از شيرآلات و تجهيزاتي مي باشد که به منظور کاهش و مدیریت مصرف طراحي شده و وظیفه همگان رعایت اصول مدیریت مصرف یعنی کاهش تلفات آب هنگام مصرف می باشد.

وی عوامل اصلی را ایجاد تلفات آب در شهرها به عوامل فرهنگی و تجهیزاتی که طبقه بندی می شود دانست و بیان داشت: عامل اصلی و زمینه ساز ایجاد عادات غلط مصرف آب شرب مانند، شستن خودروها، شستشوی روزانه حیاط، استحمام های طولانی بوده که در واقع عوامل فرهنگی زمینه ساز این عادات غلط و تجهیزات فرسوده و فاقد کیفیت و عامل تکمیل کننده فرآیند تلفات آب در مصارف شهری می باشد.

زینعلیان یادآور شد: به منظور فرهنگ سازی مدیریت مصرف، دفتر توسعه پایدار و مدیریت مصرف و مطالعات اجتماعی شرکت در پرتال شرکت به نشانی https://www.sww.ir در بخش زیرمجموعه های سایت، دفتر توسعه پایدار جهت آگاهی هم استانی های عزیز بارگذاری شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه گذاری شرکت اظهار داشت: پرتال به گونه ای طراحی گردیده که همه اقشار جامعه می توانند با چگونگی مصرف بهینه آب، محاسبات مصرف، آب مجازی و محاسبه آن، فرهنگ و هنر آب و اطلاعات عمومی مربوط به انواع کنتورها و تجهیزات کاهنده مصرف آشنا شوند که قطعاً این امر نقش بسزایی در کاهش مصرف آب دارد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.2.0
    V5.7.2.0