• EN
  • ساعت : ۰۸:۱۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ 
  • تعداد بازدید : 174
  • کد خبر : ۱۰۰۸۶
next    /  3 prev
حضور استاندارسمنان در شركت آب و فاضلاب استان سمنان همزمان با شروع ایام فصل گرما و هفته ملی صرفه جویی در مصرف آب شرب
سید محمد هاشمی استاندار سمنان ، بهرامی فرماندار شهرستان سمنان ، شهردار سمنان و منصور کشاورزیان مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان و جمعی از هیات همراه در جلسه مشترک کارگروه مدیریت تنش آبی و شورای حفاظت از منابع آب استان در محل سالن جلسات شرکت آب و فاضلاب استان ساختمان (در محل ساختمان شهید ابوالفضل جعفریان ) حضور یافتند ، استاندار تاکید کرد: تمامی امکانات استان برای مدیریت در مصرف آب و برون رفت از تنش آبی در ایام گرم سال و فصل تابستان، بکار گرفته شود...

به گزارش روابط عمومی، شرکت آب و فاضلاب استان سمنان  ، استاندار سمنان گفت: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و افزایش دما، ضرورت دارد تا به منظور برون رفت از وضعیت فعلی و مدیریت تنش آبی، بحث مدیریت بهینه مصرف در تمامی سطوح دستگاه های اجرایی و همچنین آحاد اقشار مردم، در دستور کار قرار گیرد.

هاشمی تصریح کرد: تمامی دستگاه های اجرایی استان موظف هستند در راستای بهبود وضعیت منابع آبی موجود در استان، مدیریت بهینه مصرف را در دستور کار قرار دهند.
وی افزود: تاکنون  اقدامات مطلوب و متعددی در راستای بهبود وضعیت کمبود منابع آبی و پایداری شبکه آبرسانی آب شُرب در سطح استان انجام شده که نیاز است بیش از پیش تقویت شود.

هاشمی خاطر نشان کرد: صدا و سیما در راستای فرهنگ سازی در حوزه مدیریت بهینه مصرف ، به منظور آگاهی بخشی ویژه آحاد اقشار مردم، اقدامات لازم را مَدنظر قرار دهد.

وی در ادامه بیان داشت: استفاده از آب آشامیدنی برای شست و شو وسائل نقلیه و همچنین آبیاری فضای سبز در حوزه مدیریت شهری و روستایی به هیچ عنوان مجاز نبوده و نیاز است برخورد لازم با تخلف احتمالی صورت گیرد.

استاندار سمنان ضمن تاکید بر فرمانداران و بخشداران در راستای مدیریت میدانی مباحث مرتبط با تنش آبی در شهرستانها، گفت: شناسایی و احصاء انشعابات غیرمجاز و جمع آوری این مهم در سطح روستاها و همچنین تمامی مناطق استان به منظور بهبود وضعیت منابع آبی، امری حائز اهمیت و لازم الاجراست.

در ابتدای جلسه منصور کشاورزیان مدیرعامل شرکت ضمن خوشامدگویی به استاندار و مسئولین استان وشهرستان سمنان در این مجموعه، در ابتدای جلسه با دیدار از سالن  تله متری آب استان، با ارائه گزارش از روی صفحه مانیتورینگ در دو بخش شهری و روستایی آمار و اطلاعاتی از تاسیسات و مخازن استان را توضیح دادند و در ادامه در سالن جلسات در خصوص وضعیت فعلی منابع آبی استان و آمار پروژه های زود بازده و اعتبار مورد نیاز، جهت برون رفت از تنش آبی در این ایام گرم سال را ارائه نمودند و همچنین منابع آبی بالادست شهر شاهرود و دیگر شهرهای استان، آمار فعلی منابع آبی در سطح استان را بیان نمود.

وی تصریح کرد:  در شهر سمنان ، چشمه روزیه در گذشته 800 لیتر بر ثانیه خروجی آب شرب  داشت ولی درحال حاضر کمتر از 300 لیتر بر ثانیه حجم خروجی آب داردو  در شهر سمنان 245 هزار نفر جمعیت داریم و حدود 1000 لیتر بر ثانیه در زمان پیک مصرف نیاز هست و آب استحصالی حدود 750 لیتر برثانیه می باشد وحدود 250 لیتربر ثانیه با کمبود آب مواجه هستیم و 6 حلقه چاه کمکی که تعدادی از دستگاههای اجرایی قول در  اختیار قرار دادن شبانه روزی در ایام گرم تابستان را داده اند که مجموعا حدود 80 لیتر بر ثانیه خروجی آب دارند .

وی تاکیدکرد : پروژه های افتتاح شده و در دست اقدام جهت مقابله با تنش آبی در شهر سمنان در تابستان 1403 داریم،  احداث مخزن 2000 متر مکعبی ایستگاه پمپاژ بوده دیگری عقد قرارداد تاسیسات شماره یک هست که  دستگاه حفاری ان شاءا...  مستقر خواهد شد و حفر چاه دستی در تاسیسات شماره سه هست که  همه به صورت عقد قرارداد انجام شده و در حال اجرا هستند و دیگری زون بندی و تکمیل زون شش سمنان هست که تا همین لحظه 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در حال اجرا هست که میتواند بسیار موثر در کاهش مصرف آب باشد.

کشاورزیان در ادامه افزود: نصب شیرهای تعدیل فشار و هوشمندسازی این شیر ها در حال اجرا هست، همچنین از دیگر چاه های مورد نیاز چاه آب منطقه ای هست که قولش را ما گرفته ایم.چاه بنیاد مستضعفان که معروف به چاه پاکریس هست دارای آبدهی بسیار خوبی هست. و قنات ضیائیه هست  که با 60 متر خط انتقال وارد مدار می گردد.

مدیر عامل شرکت خاطر نشان کرد: این شرکت جهت انجام پروژه ها در شهر سمنان و شاهرود حدود  27 میلیارد تومان نیازمند اعتبار فوری دارد که این اعتبار صرف تجهیز چاه ها و تکمیل خطوط انتقال خواهد شد که منجر به افزایش آبدهی خواهد گردید.

کشاورزیان با بیان کمبود 295  لیتربر ثانیه آب در شهر حدود 232 هزار نفری شاهرود، عنوان داشت: از مهمترین پروژه های اجرا شده و در دست اقدام برای مقابله با تنش آبی شهر شاهرود را  در اولیت، پروژه اجرای خط انتقال ساحلی برشمرد که از مهمترین پروژه ها می باشد که با اجرای آن می توانیم  از بحران عبور کنیم و احتمالا  تا دو هفته دیگر این پروژه به پایان می رسد و این پروزه نیز نیازمند اعتبار فوری هست  و سپس اصلاح طرح آبیاری فضای سبز شهری انجام شده و از جمع آوری 23 انشعاب غیر مجازفضای سبز تا به امروز خبر داد و همچنین اصلاح شبکه در شهر شاهرود برشمرد .  

وی تاکیدکرد: ما در شهر شاهرود 295  لیتربر ثانیه کمبود آب داریم و برای مواقع اضطرار 30 تانکر در بخش خصوصی شناسایی شده است که در زمان قطع آب ناشی از مصارف بالا و افت مخازن، مورد استفاده قرار می گیرند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.7.0
    V6.1.7.0