شنبه, 3 فروردين 1398
  • ساعت : ۱۰:۲:۵۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ 
  • تعداد بازدید : 91
  • کد خبر : ۳۴۳۳
جشنواره نخستین واژه آب و طرح مصرف هوشمندانه (مهام) در استان سمنان برگزار گردید
جشنواره نخستین واژه آب و طرح مصرف هوشمندانه (مهام) در استان سمنان برگزار گردید
در راستای سیاست های ابلاغی از سوی شرکت مهندسی آبفا کشور و به منظور ......

در راستای سیاست های ابلاغی از سوی شرکت مهندسی آبفا کشور و به منظور اهمیت وشناساندن جایگاه آب در زندگی انسانها و سایر موجودات ، ((جشنواره نخستین واژه آب ))با همکاری اداره کل آموزش وپرورش استان سمنان در مرکز استان و شهرستانها  برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی آبفای استان این مراسم در مرکز استان با حضور مهندس بینایی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و دکتر طاهری مدیر عامل آبفای شهری استان ، آقای دستورانی مدیر کل اداره آموزش وپرورش استان سمنان ، و جمعی از معاونین و مدیران دو سازمان در دبستان شهید قزوهی  شهر سمنان  برگزار گردید .

مدیر عامل شرکت آبفای شهری ضمن خیر مقدم به همه دانش آموزان و حاضرین در این مراسم بیان داشتند : آب مایه حیات ومایه زندگی است این نعمت الهی را باید درست استفاده کنیم وصرفه جویی نماییم . ما در استان سمنان  کمبود آب داریم وبرای جبران کمبود آب باید صرفه جویی کنیم و سازگاری داشته باشیم مخصوصا آب شرب  اداره آموزش و پرورش و مدرسه ها مهمترین حوزهایی هستند که می توانند در موضوع صرفه جویی در مصرف آب با همکاران و خدمتگزارانشان در شرکت آب وفاضلاب همکاری و همراهی داشته باشند .مادر استان سمنان طرح (مهام ) را در سه سال گذشته اجرا کرده ایم (مهام ) چیست (مهام) خلاصه مدیریت هوشمندانه آب و محیط زیست است این طرح را ما سال گذشته در 60 مدرسه استان سمنان با همکاری بسیار خوب اداره کل محترم آموزش وپرورش استان وهمچنین مدارس این استان و مدیران محترمشان برگزار کرده ایم  نتیجه آن این شد که دانش آموزان عزیز با همکاری خانواده های محترمشان که در این طرح شرکت کرده بودند 3 متر مکعب یعنی 3000لیتر را صرفه جویی کردند واین برای ما ارزشمند بوده و سپاسگزاریم  .

 وی در انتهای صحبتشان از  مدیر کل آموزش وپرورش و مدیران مدارس و آموزگاران ودانش آموزان عزیز وهمچنین از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز سمنان و از کلیه جراید که شرکت آبفا رادر ترویج فرهنگ صحیح مدیریت صرفه جویی در مصرف آب یاری نمودند تشکر وقدردانی نمود .

در ادامه آقای دستورانی مدیر کل آموزش وپرورش استان سمنان برای حاضرین دراین مراسم بیان داشت : که خداوند مهربان می فرمایند : آب منشع حیات وزندگی است یعنی اگر آب نبود قطعا دنیایی نبود ، زندگی نبود، آب مایه حیات وزندگی است امروز درحدود 5400 دختر و 5300  پسریعنی حدود 11000نفر دانش آموز در سطح استان جشنواره نخستین واژه آب را در کلاس پایه اول جشن می گیرند وماهم در این مراسم همه باهم عهد می بندیم که آب را هدر ندهیم و به درستی استفاده کنیم و صرفه جویی کنیم  .

قابل ذکر است این مراسم در مرگز استان دردبستان شهید قزوهی با برنامه های متنوع فرهنگی و نیز تقدیر از دست اندر کاران و دانش آموزان برتر و همچنین مدیران مدارس موفق در مدیریت مصرف همراه بود .  این جشنواره همزمان در سایر شهرهای استان با حضور مقامات محلی و فرمانداران و مدیران آموزش وپرورش و آبفا شهری برگزار گردید .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.2.1.0