سه‌شنبه, 13 خرداد 1399
  • ساعت : ۸:۴۴:۱۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ 
  • تعداد بازدید : 213
  • کد خبر : ۴۵۹۲
    /  3
حضور مدیر عامل شركت آب و فاضلاب شهری استان سمنان در جلسه میز خدمت شهر درجزین
حضور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان سمنان در جلسه میز خدمت شهر درجزین
مهندس دهرویه ریاست محترم سازمان بسیج کارمندان استان سمنان ، سرهنگ ذوالفقاری فرمانده بسیج شهرستان مهدیشهر ، محمد طاهری مدیر عامل ....

مهندس دهرویه ریاست محترم سازمان بسیج کارمندان استان سمنان ،  سرهنگ ذوالفقاری فرمانده بسیج شهرستان مهدیشهر ، محمد طاهری مدیر عامل شرکت آبفای شهری استان  ، محسنی معاون برنامه ریزی و نیروی انسانی شرکت به همراه جمعی از مدیران شرکت آبفا و مسئولین و مردم خون گرم شهر درجزین  در میز خدمتی که در راستای  بررسی مشکلات مردم این  شهر در مسجد قائم آل محمد ( عج ) تشکیل شده بود حضور یافتند .

به گزارش روابط عمومی آبفای استان مدیر عامل شرکت در این نشست صمیمی افزود : حدود 20 شهر در حال حاضر از خدمات آب وفاضلاب استان بهره مند و از آب شرب سالم برخوردار هستند و در حدود 10 درصد از روستاهای نزدیک به شهرها و یا در مسیر خطوط انتقال آب هستندکه از خدمات آب شهری استفاده می کنند و در  بخش فاضلاب بعضی از شهرهای استان به شبکه فاضلاب متصل شده اند و در حدود 30 درصد از جمعیت شهری استان از خدمات جمع آوری و دفع و تصفیه فاضلاب برخوردار هستند . در استان سمنان از دهه 80 13و سال 84 13پروژه های فاضلاب شروع شده است ، مهدیشهر یکی از شهرستانها یی هست که بعنوان اولین شهر ها در آن شبکه فاضلاب اجرا گردید و الحمدا... 97 درصد این شهر از این طرح بهره مند هست .

 طاهری یکی از چالش های شهر درجزین در بخش آب شرب را فرسوده گی شبکه های آب دانست و گفت : در این شهر حدود 3 کیلومتر  از لوله های فرسوده از شش سال گذشته اصلاح شده است و 12 کیلومتر  دیگر از شبکه های آب نیاز به اصلاح دارد ، از مردم عزیز تقاضا داریم  با مجموعه شرکت مشارکت داشته باشند تا بتوانیم این شبکه ها را که در جاهایی که ضرورت دارد اصلاح کنیم 

طاهری در مورد اهمیت و استفاده از پساب فاضلاب گفت : درجه تصفیه فاضلاب به حدی است که به راحتی می توانیم درصنعت استفاده کنیم و BOD را اگر زیر 30 برسد این پساب را به راحتی می توانیم در صنعت استفاده کنیم ، در حال حاضر فاضلاب مهدیشهر BOD آن زیر 20 است و هرروز توسط آزمایشگاه محل کنترل می شود  همچنین تصفیه خانه فاضلاب که در شهمیرزاد ساخته شده است BOD  فاضلاب را زیر 20 ppm می آورد ودر درجزین اگر بخواهیم فاضلاب را تصفیه کنیم از استانداردهای کامل محیط زیستی و بهداشتی تبعیت می کنیم .

   قابل ذکر است این جلسه  به صورت چهره به چهره  برگزار و مدیرعامل و مسئولین شرکت به سوالات و شکایات مردم رسیدگی و پاسخگو بودند .

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.6.0
    V5.6.6.0