شنبه, 23 آذر 1398
  • ساعت : ۱۰:۲۹:۳۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ 
  • تعداد بازدید : 492
  • کد خبر : ۳۵۳۴
    /  5
كارگاه آموزشی مدیریت مصرف طرح مهام و یازدهمین جشنواره نخستین واژه آب در شركت آبفای شهری استان سمنان
کارگاه آموزشی مدیریت مصرف طرح مهام و یازدهمین جشنواره نخستین واژه آب در شرکت آبفای شهری استان سمنان
در راستای اجرای طرح مهام و و یازدهمین جشنواره نخستین واژه آب کارگاه آموزشی یکروزه مدیریت مصرف با حضور سید زاده مدیر کل دفتر مدیریت مصرف ،‌خدمات مشترکین و کاهش هدررفت شرکت مهندسی آبفای کشور .....

در راستای اجرای طرح مهام و و یازدهمین جشنواره نخستین واژه آب کارگاه آموزشی یکروزه مدیریت مصرف با حضور  سید زاده مدیر کل دفتر مدیریت مصرف ،‌خدمات مشترکین و کاهش هدررفت شرکت مهندسی آبفای کشور ، دستورانی مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان سمنان ، محسنی معاون برنامه ریزی و منابع انسانی ، نادر قدس معاون بهره برداری  شرکت وحدود  200 نفراز  آموزگاران مقطع ابتدایی برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی آبفای استان سید زاده برگزاری این دوره ها را مثبت ارزیابی نمود و آن را یک کار زیر بنایی و علمی که هدف ، دانش اموزان هستند دانست و از همه دست اندکاران این طرح قدر دانی نمود وی در شروع سخنان خود بیان داشت  : 5/97 درصدآب های دریا ها شور بوده  و فقط 5/2 درصد قابل شرب بوده که اگر مدیریت نشود به جنگ آب بین ملت ها  و کشورها تبدیل خواهد شد پس باید همواره به فکر مصرف بهینه آب باشیم  .  

سید زاده بارندگی های اخیر را مهم دانست ولی  تاکید  نمود که نمی توان خیلی به این بارندگی ها دل خوش کرد و هنوز هم با خطر کم آبی مواجه ایم و هیچ تضمینی وجود ندارد که این بارندگی ها ادامه داشته باشد پس بنابر این فرهنگ مصرف بهینه آب را باید ترویج داده و  توسط شما عزیزان و دبیران آن را نهادینه کنیم تا در آینده دانش آموزان عزیز با فرهنگ صرفه جویی  و مصرف بهینه آب آشنا شده و آن را سر لوحه زندگی خود قرار دهند .

در این کارگاه آموزشی ایشان از انواع  و اقسام تجهیزات کاهنده مصرف آب شرب ، انواع فلاش تانکها و سر دوش های ،‌استفاده از شیرهای فتو الکتریک که هر یک دارای مزیتی بوده معرفی نمودند .

در ادامه دستورانی ضمن تشکر ابراز امیدواری کرد این برنامه ها ادامه داشته باشد و هر روز شاهد پیشرفت آن باشیم . امروزه منابع ،‌توان ، زمان محدود می باشد و در این محدودیت ها ما باید اولویت ها را بشناسیم اگر به بهداشت می خواهیم کمک کنیم به آموزش و پرورش اهمیت دهیم .

 مهمترین اولویت ها امروزکشور و استان آب می باشد . نکته مهم ترویج مصرف بهینه آب و انرژی در مدارس پیش دبستانی و مدارس ابتدائی  می باشد و بسیار حائز اهمیت است . امسال 437 مدرسه درطرح مهام مشارکت نمودند . مدارس می توانند در هفته دو ساعت را به مدیریت مصرف آب احتصاص داده و به اهمیت آب بپردازند .

در ابتدای این کارگاه آموزشی محسنی معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت ضمن خوش آمد به حاضرین اظهار داشت: تاثیر گذار ترین نفرات در جامعه معلمان و مربیان می باشند همانطوری که نکته های آموزشی را به دانش آموزان منتقل می کنند  می توانند در مورد اهمیت و نقش آب در زندگی موثر باشند  و اهمیت آب را به دانش آموزان انتقال دهند  .

 ایشان افزود : طرح مهام از سال 94 با مشارکت و همکاری مدیران وقت آموزش و پرورش این طرح اجرا گردید امسال با بارندگی هایی که نسبتا خوب بوده ولی طبق وظیفه باز هم با مشارکت این عزیزان طرح مهام را اجرا نموده ایم هدف اصلی این طرح ارتقاء فرهنگ مصرف بهینه آب بوده و امیدواریم  این گونه جلسات ارتقاء یافته و گام مهمی باشد برای اجرای  هر چه بهتر تفاهمنامه بین دو دستگاه اجرایی  بتوانیم کامل آن را اجرا کنیم .

قابل ذکر است بر اساس نظام نامه روابط عمومی صنعت آب و برق و در راستای  آموزش و آشنا نمودن  اصحاب رسانه  و خبر نگاران با مدیریت مصرف  تعدادی از عزیزان اصحاب رسانه در این کارگاه آموزشی شرکت نمودند  .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.11.0
    V5.3.11.0