جمعه, 9 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۲:۵:۱۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ 
  • تعداد بازدید : 783
  • کد خبر : ۳۵۲۹
    /  2
حضور مدیر عامل شركت آبفای شهری استان سمنان در صدا و سیما ی مركزاستان سمنان
حضور مدیر عامل شرکت آبفای شهری استان سمنان در صدا و سیما ی مرکزاستان سمنان
دکتر طاهری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان بمناسبت هفته ملی صرفه جویی آب و (مدیریت مصرف ) .....

دکتر طاهری مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان بمناسبت هفته ملی صرفه جویی آب و (مدیریت مصرف )  در صدا و سیمای مرکز سمنان و  در برنامه  زنده خبری ساعت 20 شبکه  سیمای استانی حضور یافت

 به گزارش روابط عمومی آبفای استان طاهری ضمن تبریک بمناسبت فرا رسیدن هفته ملی  صرفه جویی آب و (مدیریت مصرف ) بیان داشت :   در ابتدای سال جاری به برکت و رحمت الهی در سراسر استان بارش باران خوبی  را شاهد بودیم و بجز شهر شاهرود که اشاره شد بقیه شهرهای استان در شرایط متعادل هستند و ان شاءا... در تابستان سال جاری با کمبود آب و  افت فشار آب مواجه نشویم . در شاهرود  و سمنان چندین سال است که مشکل تامین آب داریم اگر چه این بارندگی ها ی اخیر مقداری کمبود منابع آبی را جبران نموده است  و  در شاهرود کمبود 200 لیتری آب را به 150 لیتر در ثانیه رسانده است  و در شهر سمنان به طور مقطعی کمبود آب جبران شده است .

 طاهری مجموعه  اقدامات  انجام گرفته  جهت عبور موقت از بحران آب شرب شاهرود حفر 4 حلقه چاه می باشد  که بحمدال...  به اتمام رسیده و  بزودی برای تجهیز این چاهها اعتباری تخصیص داده شده  که بتوانیم آب شرب در یک ماه آینده چاهها  را تجهیز و هم خطوط انتقال آنها را اجرا کنیم و به شبکه شهری شاهرود وصل کنیم  و امیدواریم  با تجهیز  4 حلقه چاه در کوتاه  ترین مدت  ، تامین آب شرب شاهرود  را  انجام داده  و معضل و مشکلی  را که  در پیک گرما  در این شهر با آن مواجه هستیم ان شا ءا... به اتمام و مشکلات مردم به حداقل برسد .

ایشان در ادامه در خصوص تامین منابع آبی پایدار و بلند مدت  گفت : انتقال آب از سایر حوضه ها پایدار برای آینده استان باید مورد توجه قرار گیردوهمچنین  در ادامه بر ضرورت انتقال آب از دریای خزر به استان سمنان افزود :‌ عمق حفاری‌ چاهها در این استان برای رسیدن به آب به 250 تا 300 متر با دبی متوسط 10 لیتر بر ثانیه رسیده است و باید برای آب  شرب و صنعت در آینده  و انتقال آب دریای خزر در دستور کار قرار گیرد تا شاهد  مشکلات و کمبود آب  شرب در استان نباشیم

در انتهای این گزارش خبری مدیر عامل شرکت ضمن تاکید بر این که میزان بارندگی ها  اخیر شاید مقدار آبهای سطحی و روان آبها و چشمه ها و قنوات را دردبی آنها تاثیر داشته باشد اما  بر منابع آب زیر زمینی تاثیر آنچنانی نداشته امید واریم که مردم و مشترکین محترم  با  مدیریت صحیح مصرف آب ،  خادمانشان را در جهت تامین آب در همه ساعات شبانه روز در همه سال بخصوص در فصل تابستان یاری کنند تا ان شاءا...  قطعی آب نداشته باشیم .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.6.0
    V5.6.6.0