چهارشنبه, 1 خرداد 1398
  • ساعت : ۱۰:۲۰:۲۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ 
  • تعداد بازدید : 454
  • کد خبر : ۳۴۸۲
    /  2
امكان سنجی پرورش تركیبی ماهی كپور معمولی و نقره ای در تصفیه خانه تكمیلی فاضلاب با هدف كاهش TSS در شركت آبفای
امكان سنجی پرورش تركیبی ماهی كپور معمولی و نقره ای در تصفیه خانه تكمیلی فاضلاب با هدف كاهش TSS در شركت آبفای
در جلسه کمیته تحقیقات دکتر محمد رضا محسنی معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت ضمن بیان دستور .....

 در جلسه کمیته تحقیقات دکتر محمد رضا محسنی  معاون برنامه ریزی و منابع انسانی  شرکت ضمن بیان  دستور کار و  گزارش نهایی پروژه تحقیقاتی "  طرح امکان سنجی پرورش ترکیبی ماهی کپور معمولی و کپور نقره ای در تصفیه خانه تکمیلی فاضلاب با هدف کاهش TSS "  که توسط دکتر رضایی  مجری  این طرح از دانشگاه تهران اجرا گردیده بود مورد بررسی قرار گرفت .

 به گزارش روابط عمومی آبفای استان در این جلسه اساتید دانشگاههای سمنان و شاهرود و علوم پزشکی که تجاربی مرتبط با این طرح داشته اند حضور داشته و موارد علمی-تخصصی مورد بحث قرار گرفت. این پروژه پژوهشی برای اولین بار  در کشور به مرحله اجرا در پایلوت آزمایشگاهی رسیده است که از این حیث قابل اهمیت است . همچنین  پروژه فوق در راستای اجرای طرح تحقیقاتی سه رکورد در پایگاههای تخصصی-علمی با مالکیت شرکت آب و فاضلاب شهری سمنان  ثبت گردیده است.

لازم به ذکر است در راستای اجرای این پروژه 16 فاکتور که شامل TSS،BOD،COD،TDS و ... در 4 تیمار شامل ماهی کپور نقره ای و معمولی در وزن 30 و 60 گرمی با هدف تبدیل مواد آلی به مواد معدنی کم ضرر مورد سنجش قرارگرفت که نتیجه نهایی حاکی از کاهش موادی آلی اعم از TSS را در بر داشت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.6.0
    V5.3.6.0